Liigeste katsehaigused, Ülekoormus kahjustab töötaja närvisüsteemi ja liigeseid

Osalesid kitsarööpmelise raudtee ehitamisel, mis pidi muutuma peamiseks maanteeks, et pakkuda küttepuudele surma külma ja kõhutüübi Kiievis. Ajakirja number, kus see avaldati, oli võimatu jõuda, raamatukogudes oli selle taga järjekorrad. Tööst põhjustatud haigestumised ja kutsehaigestumised on tihti aga just tegemata töö tulemus, kas ei ole töötaja järginud õigeid töötervishoiu ja tööohutuse nõudeid või on tööandja tegevus olnud puudulik. Soodustavad faktorid on veel vibratsioon, müra või kemikaalid.

Samuti on vibratsioonikahjustusi võimalik vältida tehes muudatusi töökorralduses. Vibratsioonikahjustuste vältimiseks ei ole soovitav töötada üle normtööaja. Tööpäeva jooksul tuleb teha iga 1…2 tunni järel puhkepause.

liigeste katsehaigused

liigeste katsehaigused Puhkepauside ajal tuleb võimelda: teha käte, jalgade ja kere sirutus- ja painutusliigutusi. Võimlemist ei maksa häbeneda, sest see on vajalik selleks, et ohuteguriga kokkupuutuval töötajal säiliks tervis! Võimlemine suurendab organismi verevarustust, mis vibratsiooni tõttu väikeste veresoonte kokkutõmbumisel on vähenenud.

Kui traktoristil on töö teatud asjaoludel seiskunud, siis on soovitav seisata mootor ja lahkuda masinakabiinist. Oluline on, et töötaja ei viibiks tundide kaupa sundasendis masina kabiinis. Puhkepauside ajal ei ole soovitav olla müra- ja vibratsiooni keskkonnas. Kasulikud on käte ja jalgade soojaveevannid vee temperatuur 40…50 °C, kestus 15 minutit. Külmal aastaajal on soovitav pauside ajal viibida soojas ruumis. Kasutatakse ebaõigeid töövõtteid ja sellega soodustatakse haiguse süvenemist.

Isikukaitsevandid hingamiskaitsevahendid, kuulmiskaitsevahendid, kiivrid, kaitseprillid jm on enamasti olemas, kuid neid ei kanta pidevalt. Mitmele ohutegurile allutatud töötajate sobivus antud tööle on valesti hinnatud, sest töötervishoiuteenus on pinnapealne ja terviseteadlikkus on madal.

Veel üheks probleemiks töötervishoiu korraldamisel on see, et töötajad varjavad terviseriske, sest soovivad rohkem teenida, kuid ei arvesta sellega, et ületöötamise tulemuseks on sageli kutsehaigus.

Nõuete täitmine on suureks murekohaks Kutsehaiguste ennetusmeetmete rakendamisel on väga sageli probleemiks tööandjate suutmatus kehtestatud töötervishoiu-tööohutusnõuete täitmist regulaarselt nõuda. Levinud on arvamus, et kui on koostatud ohutusjuhend ergonoomiliste töövõtete rakendamisest, ülekoormuskahjustuste ennetamisest ja töötajatelt on võetud allkirjad, siis töötajad on ohutud töövõtted omandanud.

Tegelikult ei mäleta enamik kutsehaigetest ohutusjuhendis toodud nõudeid, nii et töötajate liigeste katsehaigused on sageli liigeste katsehaigused.

Tööandjad ei ole ka nõudnud kehtestatud reeglite täitmist. Näiteks on tööandjad hinnanud riske ja näinud ette isikukaitsevahendite kandmise kohustuse, kuid arvatakse, et töötajale eraldatud isikukaitsevahendite kasutamine on tema enda valik. Isikukaitsevahendite kandmine on sageli ebamugav, ehk siis töötajad neid ei kasuta ja tööandjad kasutamist ka ei nõua.

Tööandjate teadlikkus ergonoomiast on puudulik ja seetõttu ei suudeta näha sundasenditest või korduvatest liigutustest tingitud tervisekahjustusi. Kindlasti on siinkohalik vajalik tugevdada koostööd töötervishoiuarstidega. Suureks probleemiks on ka tööandjate ja töötajate vähene koostöö. Töötajad on enamasti kutsehaiguse vormistamise ajaks töölt lahkunud ja varajaste tervisevaevustega töökoormuse kergendamiseks tööandja poole ei pöörduta.

Siinkohal peaks raskemate tervisekahjustuste ennetamiseks julgustama töötajate esindajaid rohkem tööandjaga koostööd tegema. Ka kaastöötajad peaksid rohkem märkama ja ohutusnõuete rikkumistele tähelepanu juhtima. Sagedane probleem, millega perearsti juurde tullakse, on lihasvalud, ola liigese artriidi ravi valulikkus ja labakäe suremine.

Infotehnoloogiliselt külluslik elu naelutab meid istuvasse asendisse ja paiskab stereotüüpsete liigutuste küüsi. Sagenevad pingetunne õlavöötme lihastes ja kaelas.

Valu tekkimisel on viimane aeg end kätte võtta ja keha aeg-ajalt pingest vabastada. Sest valu sünnitab valu. Kuulake keha häält. Valu annab märku, millise kehapiirkonna oleme ülekoormuse alla seadnud. Seejärel tuli tasuvusaeg, tervis on dramaatiliselt halvenenud. Töö tuli jätta, algas pikk taastumisperiood.

Haiglad, spaahooldus Ostrovski elu ja töö läbivaatamine jätkub perioodil, mil teda intensiivselt ravitakse. Kaks aastat,oli Nikolai Ostrovsky Harkovi meditsiini- ja mehaanikainstituudis, kus ta läbis edasise taastusravi. Vaatamata arstide jõupingutustele ei paranenud. Kuid sel ajal oli Nikolilul palju uusi sõpru, kellest esimene oli Peter Novikov, ustav sarnaselt mõtlemisega inimene, kes oleks Ostrovski lähedal.

Seal peab ta läbima ravi sanatooriumis "Mainaki". Krimmis kohtub Ostrovsky Innocent Pavlovich Fedenev ja Alexandra Alekseyevna Zhigareva, kõrge ideaalidega inimestega, keda nimetati "vana kooli bolševikideks".

Uued tuttavad mängivad kirjaniku elus suurt rolli, muutuvad tema teisteks vanemateks. Innokenty Fedenev on kirjaniku lähim sõber, tema kolleeg kommunismi ideoloogia küsimustes. Nikolai Ostrovski elu ja tööd on sellest ajast alates nende inimestega lahutamatult seotud. Tõelised sõbrad ei jäta teda kunagi. Elu Novorossiyskis Ostrovski elu ja töö edasine kronoloogia on tema viibimine Krasnodari piirkonnas Musta mere kaldal.

Arstide soovituste kohaselt jääb Nikolai elama lõunas.

Ta kolis Novorossiyski ema sugulastesse, Matsyuk perekonda. Ta elab koos nendega kaks aastat, Tervis halveneb jätkuvalt, Ostrovsky ei saa enam kõndida, ta liigub kargudel. Kogu aeg pühendab ta raamatute lugemisele, mis on tema elu peamine osa. Ostrovski on eriti huvitatud kodusõja teemast, ta püüab mõista selle aja sündmuste algpõhjuseid, mil tema vend tappis oma venna ja tema isa poja. Ta ei saa enam kõndida, isegi kargudel. Valu äravõtmine ei peatu hetkeks.

Sellest ajast alates on Nikolai liigeste katsehaigused. Raamatute lugemine häirib natuke füüsilistest kannatustest, raamatukoguhoidjad, kes saavad ka Ostrovski lähedasteks sõpradeks, toovad iga päev kirjandust. Raadiovastuvõtjast saab patsiendi pistikupesa, mis kuidagi ühendab seda väliskeskkonnaga.

Kestval või korduval toimimisel tekivad kudedes muutused, mis tulevad ilmsiks alles mõne aja pärast. Kutsekahjustuste puhul tekib lihastes alguses ebamugavustunne, väsimus, valu ning vähene lihastalitluse häire. Hiljem ilmnevad juba ka orgaanilised muutused.

Sõbrad saavad rõõmsat sõnumit: "Ma uurin! In absentia! Ja siis juhtub uus õnnetus - silmahaigus.

liigeste katsehaigused

Seni on see ainult põletik, kuid nägemiskaotus saabub peagi. Arstid on rangelt keelatud lugeda, et silmad ei tõmba. Mida teha, kuidas elada nüüd?? Sõbrad teevad oma parima, et aidata noort peret, tänu Aleksandra Zhigareva Ostrovski muredele pakuvad nad Sotšis korterit.

Haldab teatud rahasumma kogumist, elu järk-järgult paranes. Nikolai tervis halvenes siiski, lihas-skeleti funktsioonid olid peaaegu täielikult kadunud, protsess muutus pöördumatuks. Ka tema nägemus oli nõrgem, iga päev oli suuremate kirjade lugemine veelgi raskem. Puhkeajad näitasid lühidalt nägemist, kuid liigeste katsehaigused silmade koormus põhjustas taas pimenduse.

Ostrovski üldine tervis oli katastroofiline, ei olnud lootust taastuda. Sõbrad olid alati lähedal ja ainult see andis patsiendile jõudu.

Moskva periood Ostrovski elulugu, elu ja töö jõudsid Hoolimata asjaolust, et ta paigutati professor M. Averbakhisse parimasse kliinikusse, põhjustasid üldised põletikulised protsessid kogu kehas negatiivse reaktsiooni. Toiming ebaõnnestus. Elu Moskva ühiskondlikus korteris süvendas veelgi Ostrovski tõsist haigust.

Vibratsioon Vibratsioon on masinates, mehhanismides, konstruktsioonides jm. Lokaalne vibratsioon on tingitud masina poolt tekitatud vibratsiooni otsesest mõjust kontaktsele kehaosale nt kätele või muule kehapiirkonnale. Üldine toime on tingitud traktori enda võnkumisest, mistõttu vibratsioon mõjub kogu kehale üldvibratsioon. Näiteks traktoril töötavale inimesele mõjub nii lokaalne kui üldine vibratsioon. Lokaalse vibratsiooni tagajärjel tekivad kätes väikeste veresoonte spasmid, mistõttu käed jahtuvad kiiresti ja muutuvad aeg-ajalt valgeks.

Tema naine läks tööle ja ta jäi üksi. Siis otsustasid nad raamatu kirjutada. Keha oli liikumatu ja hinge rebiti eneseväljenduseks. Õnneks jäid tema käed liikuvaks, kuid Nikolai ei olnud enam nähtav. Siis leiutas ta spetsiaalse seadme, nn. Bänneri, mille kaudu sa võiksid pimesi kirjutada. Liinid olid sirgjoonelises reas, leht oli kergesti kirjutatud, oli vaja ainult lehtede õigeaegset vahetamist, puhtale kirjutatud.

Loovuse algus Ostrovski elu ja töö etapid iseloomustavad teda kui kangekaelset meest, keda ei katkenud ühegi katse.

liigeste katsehaigused

Haigused tugevdasid tahtes ainult tahte jäikust. Nikolai Ostrovsky hakkas kirjutama oma esimest tööd tõsiselt haige, immobiliseeritud ja pimedaks. Sellegipoolest õnnestus tal luua surematu töö, mis sisaldus vene kirjanduse kuldfondis. See on romaan Kuidas teras oli karastatud. See oli öösel liigeste katsehaigused kirjutatud, kuigi see oli raske. Hommikul kogusid sugulased põrandale hajutatud kortsunud lehed, sirutasid need ja proovisid kirjutada.

Protsess oli valus, kuni Ostrovsky hakkas dikteerima teksti oma lähedastele ja kirjutasid selle alla. Küsimus läks kohe sujuvalt, soovides koos kirjanikuga töötada isegi rohkem kui piisavalt. Väikeses Moskva ühiskondliku korteri ruumis kogunesid korraga kolm seotud perekonda, rohkem kui kümme inimest. Siiski ei olnud alati võimalik uut teksti dikteerida ja kohe kirjutada, sest kõik sugulased olid tööl hõivatud.

Mida teha, kui tervisekontrollis selgub, et vajad lisateenuseid? | Corrigo

Siis küsis Nikolai Ostrovsky oma toakaaslast Galya Alekseevilt tema dikteerimistekstide salvestamist. Ja nutikas, haritud tüdruk osutus asendamatuks assistendiks. Liigeste katsehaigused "Kuidas teras oli karastatud" Ostrovski kirjutatud peatükid trükiti uuesti ja anti üle Aleksandr Zhigarevale, kes oli Leningradis ja üritas käsikirja trükkida.

Kuid kõik tema katsed olid ebaõnnestunud, tööd loeti, kiideti ja tagastati. Moskvas püüdis Innocent Pavlovich Fedenev romaani avaldada, andis käsikirja Young Guardi kirjastusele ja ootas toimetaja vastust.

Mõne aja pärast, millele järgnes läbivaatamine, mis tegelikult oli negatiivne. Fedenev nõudis uuesti läbivaatamist. Ja siis "jää murdis", käsikiri langes kirjaniku Mark Kolosovi kätte, kes luges sisu hoolikalt ja soovitas romaani avaldamiseks.

See oli Nikolai Ostrovski ja tema romaani "Kuidas teras oli karastatud" võit. Nad sõlmisid kirjanikuga lepingu, said tasu ja elu sai taas tähenduse. Töö trükiti ajakirjas "Young Guard" viies küsimuses, aprillist septembrini Kirjaniku perekonna ja sugulaste üldise äratamise taustal oli ta häiritud, et romaan oli lühenenud, kõrvaldades mitu peatükki.

Lõpuks alandas Nikolai Ostrovsky ise. Kirjanik kirjutas veel ühe romaani pealkirjaga "Vihma sündinud", kuid autori sõnul "töö osutus ebapiisavaks", eriti kuna Ostrovsky ei pidanud seda lõpetama, ta suri aastasena ja maeti Moskva Novodevitši kalmistule. Mälu Ostrovski loovuse perioodid on kangelasliku inimese liigeste katsehaigused heledad leheküljed, kelle üle ei olnud haigust ega sügavat pettumust.

Kirjanik lõi ainult ühe teose, kuid see oli nii suurejooneline ilmutus proosas, et teistel autoritel ei ole kogu oma pikka elu. Nikolai Ostrovski ja tema romaan "Kuidas teras oli karastatud" on igavesti kirjutatud vene kirjanduse ajaloos.

Ta antakse talle üks kord ja seda on vaja elada nii, et tahtmatult elatud aastate jaoks ei oleks tahtlikult valus, nii et ta ei häbi häbiväärset minevikku ja vähest minevikku ning suremas võiks öelda: kogu elu ja kõik väed anti maailma kõige ilusamale - võitlus inimkonna vabastamise eest.

Vibratsioon

Nikolai Alekseevitš Ostrovsky sündis Isa Aleksei Ivanovitš - eristas end Vene-Türgi sõjas — Aastal ja talle anti tema erilise vapruse eest kaks George'i risti. Pärast sõda töötas Anatoli Ostrovsky destilleerijana soloodina. Ostrovski ema Olga Osipovna oli kokk. Perekond elas üsna halvasti, kuid sõbralikult. Hinnatud haridus ja töö. Nicholasi vanemad õed, Nadezhda ja Ekaterina, said külaõpetajateks. Nikolai võeti kihelkonnale vastu tema erakordsete võimete tõttu, mille ta lõpetas 9-aastasena ja mille tunnistus oli tulus.

Alates Hiljem kirjutas ta Mihhail Sholokhovile oma eluaegsest perioodist: " Olen tavaline tuletõrjuja ja tankimise kohta oli hea kapten. Tema lemmikraamatud olid R.