Kohupiima tootlemine

Kuri kolesterool? Sealt tekkis mehel mõte, et võiks karja suurendada ja hakata kitsepiimaga varustama teisigi lapsi, kes lehmapiima ei talu. Kasulik piimhape Maitsestamata kohupiima hapukas maitse tuleneb piimhappest, mis soodustab seedimist ja erinevate toitainete imendumist organismi. Piimhappe-bakterite tegevusest tekkinud piimhape surub maha kahjulike bakterite tegevuse. Eestis Värsket piima tarbisid vanad eestlased peale lüpsmist.

Piimatööstus asus üle aastate taas kohupiima tootma Saaremaa piimatööstuse juhatuse esimees Ülo Kivine tõdes, et mullu sai tööstus ühele poole suurema investeeringuga, millega tehti algust juba Investeeringu maht oli kokku 2,5 miljonit eurot.

kohupiima tootlemine

Kõik see kokku andis tööstusele võimaluse laiendada oma tooteportfelli kõrgema lisandväärtusega toodetega.

Sellest nädalast peaksid esimesed uuelt liinilt tulnud tooted, kohupiimakreemid, olema juba ka kauplustes.

kohupiima tootlemine

Nende tarvis töötati välja uus kaubamärk Thule. Piimatööstuse kohupiimakreemid erinevad tööstuse juhi sõnul teistest omataolistest selle poolest, et sinna on kohupiima tootlemine mahus sisse jäänud kasulikud vadakuvalgud. Toode ise on tehtud natuke teistsuguse tehnoloogiaga, kui tavaliselt Eestis kreeme valmistatakse.

kohupiima tootlemine

Tegemist on n-ö filtratsioonmeetodiga, kus piimakalgend surutakse läbi filtrite. Tulemuseks on mõnusalt õhuline kreem.

kohupiima tootlemine

Kevadeks ka sulajuust Töö on käimas ka sulatatud juustu osas. Sellega läheb pisut veel aega, kuid kevadeks on sulajuustud kaubandusvõrgus kättesaadavad.

kohupiima tootlemine

Sealt ka üks põhjus, miks kohupiimatooted tootmisse otsustati tuua.