Haiguste liigutamine

Atüüpiliste pneumooniate ja nosokomiaalpneumooniate iseärasused. George Huntingtoni kirjeldus ei olnud küll esimene, kuid esmakordselt oli tegemist haiguse tervikliku kirjeldusega. Bronhiaalastma: haiguse olemus, patogenees, riskitegurid ja epidemioloogia 2. Kopsuväline tuberkuloos: jaotus, enamlevinud paikmetega kopsuvälise tuberkuloosi vormide avastamine, haiguspilt, diagnoosimine ja ravi. Pleura haigused. Tuberkuloosi ravimresistentsed vormid, nende liigitus sealh.

Vajamineva arstiabi alla kuuluvad ka rasedusega seotud visiidid ja sünnitamine teises riigis perekondlikel põhjustel või erakorraliselt.

Vajaminev arstiabi on ka krooniliste haiguste jaoks vajalikud protseduurid nagu neerudialüüs, hapnikuravi, astma eriravi, ehhokardiograafia krooniliste autoimmuunhaiguste puhul, kemoteraapia. Plaaniline ravi — teise riiki mineku eesmärk on end seal ravida.

haiguste liigutamine

Veriköha ja kopsuverejooks — ravitaktika. Vaatlus, palpatsioon, auskultatsioon, perkussioon.

Navigeerimismenüü

Leiu võimalikud variandid, tähendus. Esitluseks näiteks KOK haige tsüanoos, emfüsemaatiline rindkere, trummipulksõrmed katkendlik kõne jne.

Hingamiselundite haiguste funktsionaalse diagnostika põhimõtted: spirograafia teostus ja leiu põhivariandid obstruktsioon, restriktsioon — alternatiivina peatuda vastavate haiguste käsitlemiselkopsude difusioonivõime määramine provokatsioontestid, koormustestid.

Pulssoksümeetria ja veregaaside analüüsid. Kehapletüssmograafia põhimõtted.

Radioloogilise diagnostika põhimõtted pulmonoloogias rindkere röntgenogrammide ja CT-uuringu tulemuste analüüsimise põhinõuded ja põhimõtted. Esitluseks röntgenogrammid erinevat laadi kopsupatoloogiate radioloogilise leiuga.

 1. Vigastuse olaliigese ahvardamine
 2. Onkoteraapia – Vikipeedia
 3. Artriidi sormede salv
 4. SA TÜ Kliinikum Kopsukliinik
 5. Hapu tagasi temperatuur
 6. Kasi valu liigese
 7. Ravivõimaluste ja hüvitiste võrdlustabel | Eesti Haigekassa
 8. Haiguste liigitamine | Sõnu seletav sõnastik

Esialgseks diagnoosiks vajalik teave anamneesist, patsiendi tüüpilised vaevused ja haigustunnused. Astma diagnostika, diagnoosi kriteeriumid. Esitluseks astmapatsiendid, spirogrammid.

Arstiteaduse 4. kursus

Bronhiaalastma ravi: ravimid: raviainete rühmad, toimemehhanismid, seos astma patogeneesiga. Astmeline raviplaan, selle rakendamise põhimõtted.

haiguste liigutamine

Individuaalne raviplaan ja patsiendikoolituse osa. Inhalatsioonitehnika koolituskabinetis või näidisravimitega. Patsiendikoolituse aspektid.

haiguste liigutamine

Astma ägenemine ja astmahoog: raskuse hindamine, diagnostika, esmaabi ja ravitaktika sõltuvalt hoo raskusest. Astmahoo tekkepõhjused, vältimise teed.

Onkoteraapia

Esitluseks astma või puudumisel KOK patsient3. Krooniline obstruktiivne kopsuhaigus KOK. KOK jaotus taustahaiguse järgi, kopsuemfüseem ja väikeste hingamisteede haigus.

Ekspositsioon KOK riskifaktoritele, esialgseks diagnoosiks vajalik teave anamneesist, patsiendi iseloomulikud vaevused, kliiniline haiguspilt ja haiguskulg. Haiguse avastamine ja diagnostika, vajalikud testid ja uuringud; haiguse raskusastma hindamine. Esitluseks KOK patsient spirogramm, kopsude difusioonivõime määramine, EKG, veregaaside analüüsid, koormustaluvuse määramine.

 • Kreem voi salv liigestest
 • Millised tooted liigeste haigustele
 • Mõistete selgitus Vajaminev arstiabi — arstiabi vajadus peab olema tekkinud teises riigis viibimise ajal, see peab olema meditsiiniliselt põhjendatud ning arst peab arvesse võtma eeldatavat ravil viibimise kestust ja tervishoiuteenuse olemust.
 • Kuidas eemaldada valu ja poletikku sormeotste liigestes
 • Kate sormeotste haiguste ravi

KOK ravi kompleksne käsitlus, rehabilitatsiooni põhimõtted, suitsetamisest loobumine, kodune O2 ravi põhimõtted, näidustused, vastunäidustused. Nõustamine suitsetamisest loobumisel.

Põhinavigatsioon

KOK ägenemine: kliinilised tunnused, ägenemise raskuse hindamine. Pleura haigused. Vedeliku kogunemise põhjused ja mehhanismid. Transudatsioon ja eksudatsioon. Vedelik pleuraõõnes: kliinilised tunnused, haiguspilt, diferentsiaaldiagnoos, interpretatsioon.

haiguste liigutamine

Diagnostika käik pleuraefusioonide korral. Pleuraefusiooni iseloomulikud iseärasused erinevate põhjuseks olevate haigusrühmade ja -seisundite korral.

Suvaline mõiste

Diagnostika ja ravitaktika pleuraefusiooni korral. Pleuraefusiooni korduvus. Pleuraempüeemi ja püopneumotooraksi tekkepõhjused, diagnoosimine ja konservatiivse ravi taktika.

haiguste liigutamine

Õhkrind: tekkepõhjused spontaanne, traumaatilineulatus ja pingelisus, selle hindamine. Ajalugu[ muuda muuda lähteteksti ] Termini chorea võttis kasutusele Kolm noort arsti eri riikides — InglismaalNorras ja Ameerika Ühendriikides — kirjeldasid pärilikku haigust, mida põdevad patsiendid kannatasid tahtele allumatu motoorika ja raskete psüühikahäirete all.

haiguste liigutamine

Tema määratluse järgi oli tegemist päranduva haigusega, mis avaldub keskeas ning millega kaasnev dementsus kujuneb välja astmeliselt. Lisaks kõigele oli tema andmete järgi tegemist ravimatu haigusega.

Huntingtoni tõbi

Tema artikkel põhines järeldustel, mille aluseks olid järjestikuste põlvkondade haiguslood Huntingtoni tõbe põdevatest perekondadest. George Huntingtoni kirjeldus ei olnud küll esimene, kuid esmakordselt oli tegemist haiguse tervikliku kirjeldusega. Jelliffe — Huntingtoni tõve all kannatavate patsientide haiguslugude uurimist ja avaldas teemakohaseid artikleid järgmise kümnendi jooksul.