Narvis valu. Hiina taimeühend leevendab põletikku ja närvivalu | Tervis | ERR

Kui inimesel esineb närvivalu jalas, siis on selle kõige enam levinud põhjuseks diski väljasopistus, mis survestab närvijuurt. Paljud inimesed teavad, et närvikahjustused võivad mõjutada käsi ja jalgu. Toored toidud, külm õlu või vein, jogurtid, juustud, külm piim, külm vesi, külmad smuutid jne jne jäta mõneks teiseks ajaks. Teiseks võimaluseks on fenütoiin või baclofen. Närvivalud kimbutavad? Kui su pahkluud on paljad, kui käid ilma kinnaste või mütsita, või nabajopega, mõtle need asjad ringi.

Tervis Hiina ravimtaimest eraldatud ühend leevendab tõhusalt valu, viidates seeläbi uuele võimalusele põletiku- ja närvivalu vaigistamiseks. Koostöös Hiina teadlastega eraldasid Ameerika uurijad taime Corydalis yanhusuo juurtest ühendi nimega dehüdrokorübulbiin DHCBmis alandas närilistega läbiviidud katsetes nii koe kahjustuse ja immuunrakkude sissetungiga seonduvat põletikulist valu kui ka närvisüsteemile tekitatud trauma poolt põhjustatud neuropaatilist valu. Sellised tulemused on väga olulised, sest adekvaatne ravi neuropaatilise valu vaigistamiseks on siiani puuduv. Perspektiivi lisab ka teadmine, et erinevalt tavalistest valuvaigistitest, sh morfiin ei tekitanud DHCB kasutamine organismis harjumust tolerantsust. Tänapäeva farmatseutikatööstus püüab leida üha uusi ravimeid.

Kas haiguse tõttu võib tekkida näos halvatus? Kodutohter Hea oleks täpsemalt teada, kuidas kolmiknärv oma põletikust märku annab.

Haigused ja seisundid

Shutterstock Närvivalusid on isesuguseid. Mõni neist ainult tuikab häirivalt, mõni lõikab nagu noaga.

Neuralgia nervi trigemini et nervi glossopharyngei ld. Ülevaade Kuigi valu kestab tavaliselt vaid mõne sekundi, on neuralgia haigele ebameeldiv ning avaldub ette hoiatamata, katkestades inimese tegevuse söömise, lugemise vms. Peaaju närvide neuralgiad on kesk- ja vanemaealiste haigus. Kolmiknärvi patoloogiat esineb rohkem: sagedusega ligikaudunaistel sagedamini kui meestel. Tekkepõhjused ja –mehhanismid Neuralgiate tekkepõhjused ei ole teada välja arvatud harvad juhused, kus põhjuseks on kasvaja surve närvile.

Mida on tarvis teada kolmiknärvipõletikust? Mida see närvipõletik täpselt tähendab?

narvis valu narkootikumide abrason polt

Asjasse aitab selgust tuua ja nõu annab neuroloog Vaike Kabel. Närvipõletik tuleb ikka kompressioonist ehk survest tingitud närviärritusest. Kompressioon võib olla põhjustatud närvikanalist endast või mõnest välisest tegurist, näiteks kasvajast, samuti vereringehäiretest. On ka närvihaigusi, mis seda põhjustavad. Dr Kabel ütleb, et seda, kas miski närvikanalis surub närvijuure peale, saab kindlaks teha röntgeniga.

Nõuanded sel teemal

Ülemine on otsmiku piirkonnas, silmade ümbruses; keskmine põse ja oimu piirkonnas ning alumine alahuulel ja sellest allpool. Hea oleks täpsemalt teada, kuidas kolmiknärv oma põletikust märku annab. Valusähvatused näos võivad olla tingitud ka muust, mitte ainult kolmiknärvipõletikust. Näiteks põskkoopapõletikust või silmahaigustest. Tihti võib olla ajendiks põletik näo piirkonnas, põse- ja otsmikukoobastes.

narvis valu kartuli idanevad valu liigeste valu

Sageli on ajendiks ikkagi surve närvile — mingil põhjusel on närvikanal kitsenenud ja surub närvile peale ning see tekitab valu. Valu on hästi tugev ja käsimüügist saadavad valuvaigistid ei pruugi seda leevendada.

Põletik, mille põhjust pole välja ravitud, võib muutuda krooniliseks.

narvis valu olgade ja kuunarnukkide maiustused

Tuul ei ole kolmiknärvipõletiku otsene põhjus, närviärritust peab wise valu liigestes mingi muu ajend. Otsest seost külmetamisega sellel haigusel leitud ei ole. See ei ole klassikaline põletik Põletikku tavalises mõttes, nagu on kudedes, kolmiknärvivalu korral ei ole. Valu põhjuseks võib olla kompressioon ehk surve mõnele kolmiknärviharule ja seetõttu nimetatakse seda lihtsalt kolmiknärvivaluks ehk kolmiknärvineuralgiaks.

narvis valu valu ray-paagi liigestes

Kompressioon tekitab närvi ärrituse, mida rahva narvis valu kutsutakse ka põletikuks. Et see ei ole põletik klassikalises mõttes, siis ei saa seda ravida ka põletikuvastaste vahenditega.

Närvivalud kimbutavad? Siin on head nõuanded, kuidas neid vaevusi leevendada Foto: depositphotos. Ilmselt meie "imeline ilm" on suuresti selles süüdi - rõske, tuuline, märg, justkui soe aga tegelikult jahe. Selline ilm on närvivaludele tõeline maiuspala, kirjutab Tiibeti meditsiini terapeut Kaia-Kaire Hunt.

Närvipõletikku ehk neuriiti esineb suhteliselt harva — enamasti on selle põhjuseks bakterid või viirused. Kui valusähvatused aina käivad ja elamist häirivad, siis loomulikult on esimene asi võtta valuvaigistit, mis on kodus käepärast. Need võivad olukorda leevendada ja mõnele ehk aitavadki, kui valu pole just väga tugev.

Sarnased artiklid

Kolmiknärvivalu vastu aga narvis valu olemas spetsiifiline ravi, mille määrab arst. Äge kolmiknärvivalu ei lase teinekord süüagi, sest kui valu tekib näiteks alumisest närviharust, siis põhjustab pelgalt mälumine väga tugeva valu.

Ka rääkimine ja neelamine võivad valusööste provotseerida — ilma ravita ei saagi normaalselt elada. Niisamuti võib valu olla huules, isegi silmas, olenevalt sellest, kas valu tuleneb ühest, kahest või kõigist kolmest närviharust.

Närvivalu ja -kahjustused

Ei, kolmiknärvipõletikku soojaga ei ravita, ehkki külm ja narvis valu võivad valuhoogusid esile kutsuda. Kas kolmiknärvivalu leevenduseks võib teha massaaži? Kaela- või kuklapiirkonna masseerimisest on küll abi pingepeavalude, aga mitte kolmiknärvivalu korral.

  1. Närvivalu ja -kahjustused Närvivalu ja -kahjustused Kõrge veresuhkru tase kahjustab närvirakkude kesti ja närvid ei saada enam üle keha signaale nagu nad peaksid.
  2. Närvivalu – Vikipeedia

Näos ei ole põhjust midagi masseerida, sest kui vajutada kolmiknärvi väljumise kohtadele — nn trigger-punktidele kulmu kohal, põsel ja lõua juures —, siis see hoopis provotseerib valuhoogude esiletulemist. Kas kolmiknärvipõletiku tõttu võib tekkida näos halvatus silmalaug, suunurk? Ei, halvatusnähtusid kolmiknärvist ei teki.

Ei teki ka tundlikkusehäireid — on lihtsalt valu lühikeste sähvatustena.

narvis valu ravi liigestest kodus

Kõik need lau- või suunurga halvatused on seotud näonärviga. Kas kolmiknärvivalu kordumist saab ennetada?

Seonduvad postitused

Enamasti on kolmiknärvivalu krooniline, kuid võib juhtuda nii, et ta lihtsalt on, läheb mööda ja enam ei tule.

Näiteks siis, kui valu on seotud mingi tursega — kui see taandub ja närvile püsivat survet ehk kompressiooni ei ole. Uute valusööstude ärahoidmiseks ei anna kahjuks midagi ära teha.

narvis valu artrohi liigesed peatuvad

Kui ravimit tarvitamata valusid enam ei ole, siis pikaajaliselt pole seda tarvis enam võtta — profülaktiliselt see uute valude teket ära ei hoia. Kas on ka mingit taastusravi? Kolmiknärvi puhul otsest taastusravi ei ole, sest enamasti on see ikkagi medikamentidega ravitav haigus. Kui aga selle valuga kaasnevad muud, näiteks pingepeavalud, tulevad liikumine ja võimlemine alati kasuks.

NLG - Leaders of Navis ft. Jason Ang

Artikli märksõnad:.